Dainų diena 2018
Naujienos
Konkursinio festivalio „Pora už poros“ baigiamasis ratas Ukmergėje
2017-05-17

 

Gegužės 19–21 d. Ukmergės kultūros centre vyks suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursinio festivalio „Pora už poros“ baigiamasis ratas. Pagal nusistovėjusią tvarką rengiami trys konkurso ratai: vietinis, tarprajoninis ir respublikinis. Visos šokių grupės, išskyrus merginų, varžosi trijose kategorijose: miestelių ir kaimų, rajonų centrų ir miestų. Antro rato varžytuvės vyko Širvintose, Kuršėnuose ir Marijampolėje ir pritraukė 83 liaudiškų šokių grupes, per 1600 dalyvių.

Baigiamajame konkurso rate laureato vardą pelnyti sieks 53 šokių grupės iš visų šalies regionų: 5 merginų, 15 jaunimo, 18 vyresniųjų ir 15 pagyvenusiųjų.

Gegužės 19 d. varžysis merginų ir rajonų centrų bei miestelių jaunimo šokių grupės, 20 d. – garbaus amžiaus šokėjai, 21 d. – miestų jaunimo ir visi vyresniųjų šokių kolektyvai.

Kaip ir ankstesniuose „Pora už poros“ konkursiniuose festivaliuose, šiemet pagrindiniai vertinimo kriterijai liko tie patys: šokėjų kolektyvų meninis lygis, vadovų kūrybiškumas, repertuaro parinkimas, šokių atlikimo maniera ir skonis, sceninė kultūra, kostiumo tvarkingumas, grupės savitumas.

Nuo 1969 m. rengiami konkursiniai festivaliai įrodė, kad šis renginys turi savo vertę ir kilnius siekius. „Pora už poros“ rengėjai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras – sudaro galimybę į festivalį atvykti šokėjams iš visų šalies rajonų centrų ir miestelių. Tai stimulas toliau plėtoti jų veiklą. Kolektyvų vadovai konkursuose įgyja daugiau patirties, ugdoma sceninė šokių atlikimo kultūra, meninis skonis. Varžytuvėse pelnyti aukšti rezultatai suteikia galimybę kiekvienam šokių kolektyvui toliau varžytis dėl kasmetės „Aukso paukštės“ nominacijos „Geriausias mėgėjų meno kolektyvas ir jo vadovas“.