Baltica
LNKC renginiai

Aktualūs | LNKC | Lietuvos mėgėjų meno | Etnokultūros


2017 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro renginiai

2017 M. LIETUVOS NACIONALINIO KULTŪROS CENTRO RENGINIAI (doc)

2017 M. KULTŪROS DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS (doc)

 

 

APDOVANOJIMAI

 

Geriausių metų mėgėjų meno kolektyvų ir vadovų apdovanojimai „Aukso paukštė“:

nominacijų skelbimas ir statulėlių teikimas chorams ir vokaliniams ansambliams, liaudiškos muzikos kolektyvams, šokių grupėms, folkloro ansambliams, teatrams, pučiamųjų instrumentų orkestrams.

Apdovanojimų ceremonijos rengiamos savivaldybėse,kurių mėgėjų meno kolektyvai laimėjo nominacijas:

 

Kovo 3 d. – Panevėžio muzikiniame teatre

Geriausias suaugusiųjų teatras ir vadovas

 

Kovo 11 d. – Šakių „Varpo“ mokykloje

Geriausia liaudiškų šokių grupė ir vadovas

 

Kovo 17 d. – Anykščių kultūros centre

Geriausias suaugusiųjų teatras ir vadovas

 

Kovo 24 d. – Vilkaviškio kultūros centre

Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras

 

Balandžio 1 d. – Mažeikių kultūros centre

Geriausias krašto folkloro ansamblis ir vadovas

 

Balandžio 7 d. – Kauno kultūros centro „Tautos namai“ Didžiojoje salėje

Geriausias miesto folkloro kolektyvas ir vadovas

 

Balandžio 7 d. – Utenos kultūros centre

Geriausias liaudiškos muzikos ansamblis ir vadovas

 

Balandžio 8 d. – Vilniaus miesto savivaldybės Naujosios Vilnios kultūros centre

Geriausias liaudiškų šokių ansamblis ir vadovas

 

Balandžio 8 d. – Klaipėdos universiteto salėje

Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas

 

Balandžio 21 d. – Šiaulių arenos Mažojoje salėje

Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas

 

Birželio 3 d. – Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje

Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas

 

Birželio 10 d. – Klaipėdoje per Vakarų Lietuvos dainų šventę

Už nuopelnus tautinei kultūrai

 

 

RENGINIAI

 

Sausis–gegužė – Tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkursas „Visa mokykla šoka“.

 

Kovo 18 – gegužės 14 d. – IX Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra-šventė „Šimtakojis

Regioninės apžiūros:

Kovo 18–19 d. – Tauragėje,

Kovo 25–26 d. – Prienuose,

Balandžio 1–2 d. – Punske,

Balandžio 8–9 d. – Kretingoje,

Balandžio 22–23 d. – Ignalinoje.

Baigiamosios šventės:

Balandžio 29–30 d. – Pasvalyje,

Gegužės 13–14 d. – Rokiškyje.

 

Kovo 24 – birželio 4 d. – Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“.

Regioniniai turai:

Kovo 24 d. – Dzūkijos regiono – Lazdijų kultūros centre. Dalyvauja Alytaus, Kaišiadorių, Lazdijų, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Vilniaus rajonų, Elektrėnų, Druskininkų savivaldybių atlikėjai;

Kovo 25 d. – Šiaurės ir vidurio Aukštaitijos – Panevėžio kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose. Dalyvauja Anykščių, Biržų, Joniškio, Kėdainių, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto atlikėjai;

Kovo 26 d. – Rytų Aukštaitijos – Molėtų kultūros centre. Dalyvauja Ignalinos, Jonavos, Molėtų, Utenos, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Zarasų rajonų, Visagino savivaldybės atstovai;

Kovo 31 d. – Suvalkijos – Marijampolės kultūros centre. Dalyvauja Jurbarko, Kauno, Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio rajonų, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Birštono savivaldybių atstovai;

Balandžio 1 d. – Klaipėdos krašto – Klaipėdos etnokultūros centre. Dalyvauja Šilutės, Pagėgių, Klaipėdos miesto ir rajono, Neringos savivaldybių atstovai.

Balandžio 2 d. – Žemaitijos – Žemaitės dramos teatre. Dalyvauja Akmenės, Mažeikių, Skuodo, Kretingos, Plungės, Kelmės, Šiaulių, Raseinių, Rietavo, Šilalės, Tauragės, Telšių, Palangos, Šiaulių miestų, savivaldybių atstovai.

Balandžio 29–30 d. – Nacionalinis turas Kauno Kolpingo kolegijoje.

Birželio 4 d. – Laureatų koncertas Kernavėje.

 

Kovo 25 d. – XII Lietuvos mėgėjų teatro šventė „Tegyvuoja teatras“ Priekulėje.

 

Balandžio 1 – spalio 15 d. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas.

Regioniniai turai:

Vilniaus–Utenos regiono

Balandžio 1 d. – Lietuvos edukologijos universitete.

Klaipėdos regiono

Balandžio 9 d. – Gargždų kultūros centre.

Šiaulių regiono

Balandžio 22 d. – Šiaulių kultūros centre.

Panevėžio regiono

Balandžio 23 d. – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje.

Vilniaus miesto

Balandžio 29–30 d. – Lietuvos edukologijos universitete.

Alytaus–Marijampolės regiono

Gegužės 6 d. – Alytaus kultūros ir komunikacijos centro kamerinėje salėje.

Gegužės 7 d. – Marijampolės menų mokykloje.

Kauno miesto ir regiono

Gegužės 13–14 d. – VDU Muzikos akademijoje.

Baigiamasis turas

Spalio 14–15 d. – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 

Balandžio 22 – gegužės 21 d. – XI Lietuvos suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursas „Pora už poros“.

Regioniniai ratai:

Balandžio 22–23 d. – Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre,

Balandžio 29–30 d. – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre Kuršėnuose,

Balandžio 30 d. Marijampolės kultūros centre.

Respublikinis ratas

Gegužės 20–21 d. – Ukmergės kultūros centre.

 

Gegužės 7 d. – XVIII tarptautinis sakralinės muzikos festivalis „Džiūgaukim... Aleliuja“ Marijampolės menų mokykloje.

 

Gegužės 20 d. – Festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ Pasvalio kultūros centre.

 

Gegužės 20–21 d. – Skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalis „Dudutis“ Utenoje.

 

Birželio 10–11 d. – Lietuvos Vakarų krašto dainų šventė, skirta Mažosios Lietuvos dainų šventės 90-mečiui paminėti, Klaipėdoje.

 

Birželio 17 d. – Dainų ir šokių ansamblių šventė Švenčionyse, prie Bėlio ežero.

 

Liepos 4–9 d. – Tarptautinis folkloro festivalis „Baltica“ Vilniuje, Birštone, Rumšiškėse, Kauno r., Molėtų r., Panevėžio r., Širvintų r.

 

Rugpjūčio 6 d. – Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“ Ariogalos dainų slėnyje, Raseinių rajone.

 

Rugsėjo 15 d. – Akcija „Visa Lietuva šoka“.

 

Lapkričio 22 d. – Joniškio, Akmenės rajonų tradicinių muzikantų koncertas Vilniaus mokytojų namuose.

 

Lapkričio 24–25 d. – IX studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos“.

 

Gruodis – Dainų ir šokių ansamblių konkursas „Jievaro tiltas“.

 

KONKURSAI

 

2017 m. kovo 18 d. – 2018 m. sausio 6 d. – Lietuvos liaudies dailės konkursas „Aukso vainikas“.

Regioninės parodos

Šiaulių apskrities

Kovo 18 d. – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Šiaulių dailės galerijoje.

Klaipėdos apskrities

Kovo 24 d.v Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Kretingos

Muziejuje.

Utenos apskrities

Spalis – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Zarasų kultūros centre.

Panevėžio apskrities

Spalio 28 d. – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Kupiškio

etnografijos muziejuje.

Telšių apskrities

Spalio 31 d. – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Biržuvėnų dvare.

Alytaus apskrities

Rugsėjis – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Lazdijų kultūros centre.

Marijampolės apskrities

Spalis – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Marijampolės kultūros centre.

Kauno apskrities

Spalio 26 d. – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Kauno m. kultūros centre „Tautos namai“.

Tauragės apskrities

Spalis – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Tauragės kraštotyros muziejuje.

Vilniaus apskrities

Spalio 27 d. – Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas Širvintų

kultūros centre.

2018 m. sausio 6 d. – Konkurso laureatų apdovanojimo iškilmės.

 

2017 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“.

Regioninės parodos

Balandžio 27 d. – Alytaus regioninė paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Balandžio 7 d. – Kauno miesto paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Balandžio 21 d. – Marijampolės regioninė paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Gegužės 3 d. – Panevėžio rajono paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Kovo 30 d. – Tauragės regioninė paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Balandžio 20 d. – Telšių regioninė paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Balandžio 5 d. – Utenos regioninė paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Balandžio 28 d. – Vilniaus miesto paroda.

Parodos uždarymas ir regioninio turo laimėtojų apdovanojimas.

Birželio 2 d. – Konkurso laureatų apdovanojimo iškilmės Jonavos kultūros centre.

 

Vasaris–kovas – Geriausio kultūros centro premijų teikimas (kartu su LR kultūros ministerija) aukščiausios, I, II, II kategorijos centrams (paraiškos priimamos iki vasario 1 d.).

 

Birželis – Lietuvių tautinio kostiumo konkursas „Išausta tapatybė“ Vilniuje.

 

SEMINARAI, KURSAI

 

Etninės kultūros specialistų

Sausio 4, 10, 11, 13, 18, 20 d. – Pasirengimo Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursui „Tramtatulis“ seminaras „Vaikas – liaudies kūrybos atlikėjas“ regionuose: Molėtuose, Panevėžyje, Prienuose, Lazdijuose, Klaipėdoje, Telšiuose.

Sausio 12 d. – Tradicininių šokių, tinkamų vaikams ir moksleiviams, mokymai, galimos veiklos populiarinant juos mokyklose aptarimas ir pasirengimas konkursui „Visa mokykla šoka“ Lietuvos nacionaliniame kultūros centre Vilniuje.

Vasario 4 d. – Pasirengimo 2018 m. dainų šventės „Vardan tos“ Folkloro dienai „Didžių žmonių žemė“ seminaras Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

Balandis 20 d. – Regionų choreografinio folkloro mokymai ir pasirengimas akcijai „Visa Lietuva šoka“ Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

Rugpjūčio 8–11 d. – Etnomuzikavimo kursai Visagine.

Spalis 19 d. – Seminaras „Dainuojamasis ir choreografinis folkloras nūdienos regionuose. Dzūkija“ Varėnos kultūros centre.

Lapkričio 3 d. – Kūrybinė laboratorija vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių vadovams Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

Lapkričio mėn. – Etninės kultūros specialistų, atsakingų už Nematerialaus kultūros paveldo sąvado kūrimą savivaldybėse, seminaras Vilniuje.

 

Choreografų

Vasario 24–25 d. – Respublikinis liaudiškų šokių vadovų seminaras Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

Balandis – Respublikinis liaudiškų šokių vadovų seminaras Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

Lapkritis – Respublikinis liaudiškų šokių vadovų seminaras Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

Rugsėjo 18–24 d. – Tradiciniai choreografų ir šokių mokytojų kursai Birštone.

 

Tautodailės specialistų

Kovas – Praktinis margučių marginimo vašku seminaras, skirtas kultūros ir švietimo darbuotojams, vykdantiems vaikų ir jaunimo edukacijas.

Birželis – Teorinis-praktinis tradicinės keramikos seminaras, skirtas kultūros ir švietimo darbuotojams, vykdantiems vaikų ir jaunimo edukacijas.

Liepa – Seminaras – tradicinių amatų kūrybinė stovykla moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ dalyviams Rusnėje.

Rugpjūtis – Tarptautinis keramikos seminaras-simpoziumas Leliūnuose.

 

Teatro specialistų

Rugsėjo 29–30 d. – Lietuvos mėgėjų teatrų režisierių ir teatrų pedagogų seminaras Vilniuje.

 

Chorų vadovų

Rugpjūčio 20–24 d. – Kvalifikacijos kėlimo kursai „Vasaros akademija“ pedagogams ir chorų vadovams, LMTA magistrams Molėtuose.

 

Liaudiškos muzikos kolektyvų vadovų

Rugpjūčio 21–25 d. – Dainų ir šokių ansamblių, jų grupių, liaudies instrumentų ansamblių, orkestrų, skudučių ansamblių, liaudiškos muzikos kapelų vadovų seminaras „Liaudies muzikos ir šokio raiškos aktualijos“ Trakų kultūros rūmuose.

 

Kultūros centrų vadovų

Sausio 23-24 d. – Kvalifikacijos tobulinimo kursai „Kultūros vadovų kūrybinė akademija“ Birštone.

Kovo 20-21 d.

Balandžio 24-25 d.

 

EKSPEDICIJOS

 

Rugpjūčio 1–4 d. – Etnoinstrumentologinė ekspedicija Joniškio ir Akmenės rajonuose.

 

APŽIŪROS

 

Lapkričio 4–26 d. – Lietuvos vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros (atrankos) į 2018 m. Dainų šventės Teatro dieną „Sau, tautai, žmonijai“:

Lapkričio 4–5 d. – Aukštaitijos regiono kolektyvai Utenoje,

Lapkričio 11–12 d. – Dzūkijos regiono kolektyvai Birštone,

Lapkričio 18–19 d. – Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų kolektyvai Plungėje,

Lapkričio 25–26 d. – Suvalkijos regiono kolektyvai Kudirkos Naumiestyje.

 

KONFERENCIJOS

 

Vasario 13-14 d. – Tarptautinė konferencija „Tautinis kostiumas šiandien“ Nacionaliniame muziejuje ir LR Seimo rūmuose.

 


2016 M. KULTŪROS DARBUOTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS

 

 

 


 
Skelbiame 2017 m. naujų kūrinių chorams ir vokaliniams ansambliams rezultatus.

Visos naujienos