Dainų diena 2018
Naujienos
Rugsėjo 5-9 d. Vilniuje, Širvintų ir Kauno r. vyko tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė“.
2018-09-12

 

Išgirsti įvairių tautų liaudies muziką, išvysti tradicinius jų instrumentus bei susipažinti su atlikėjais  rugsėjo 5  9 d. kvietė tarptautinis instrumentinio folkloro festivalis „Griežynė“. Festivalis „Griežynė“ – seniausias šio žanro renginys Baltijos rytiniame regione, rengiamas kas antri metai. Siekdami supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, instrumentais ir tradicine muzika, o svečiams pristatyti lietuvišką autentišką muzikavimo tradiciją, 1992 m. festivalį sumanė du instrumentinio folkloro entuziastai – kompozitorius Algirdas Klova ir Arūnas Lunys.

Šiemet  „Griežynėje“ dalyvavo gražus būrys muzikantų net iš devynių pasaulio šalių: tai  folkloro grupė „Kolisnija“ iš Baltarusijos, kapela „Wojciechowska“ iš Lenkijos, Kretos muzikos kolektyvas „Cretan Brioche“, lietuvių kilmės smuikininkas Dovydas (David) Pivoriunas iš JAV, taip pat svečiai iš Latvijos, Estijos, Kinijos, Škotijos, Ukrainos ir kapela „Duja“ iš Lietuvos.

Instrumentinio folkloro festivalio „Griežynė 2018“ rengėjai: Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Vilniaus mokytojų namai, Širvintų ir Kauno r. savivaldybės.