Dainų diena 2018
Tramtatulio akademija 2018

RAŠTAS

FOLKLORO MOKYMAI ,,TRAMTATULIO“ AKADEMIJA“

 Teoriniai ir praktiniai mokymai

Žemaitijos regionas

 

2018 m. spalio 11-12 d.

Viešbutis ,,Linelis“ Paplatelės k., Platelių sen., Plungės r.

 

NUMATOMA PROGRAMA

Spalio 11 d. (ketvirtadienis)

11.00-12.00 Registracija

12.00-12.15 Mokymų atidarymas

12.15-13.30 Žemaitijos regiono dainuojamasis folkloras

Loreta Stoliarovienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro folkloro kolektyvų ekspertė konsultantė, Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

13.30 – 14.30 Sakytinės tautosakos atlikėjai ,,Tramtatulio“ konkurse. Sakytinės tautosakos tekstų analizė ir paruošimas pasakoti

Vida Šatkauskienė, LNKC direktoriaus pavaduotoja

14.30 – 15.30 Sakytinės tautosakos perdavimo būdai Telšių lopšelio-darželio ,,Mastis“ geroji patirtis

Jūratė Rubavičienė, Telšių l/d ,,Mastis“ auklėtoja-metodininkė

15.30 – 16.00 Kavos pertrauka

16.00-17.30 Žemaitijos regiono instrumentinis folkloras

Alvydas Vozgirdas, LNKC vaikų folkloro kolektyvų ekspertas konsultantas, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Kuršiukai“ vadovas

Ingrida Žmijauskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Alkiukai“ vadovė

Dainora Petrikienė, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Alksnioka“ vadovė

17.30-18.30 Vaikas – liaudies kūrybos atlikėjas. Konkurso „Tramtatulis“ apžvalga, vaizdo medžiagos analizė, aptarimas, nuostatų pristatymas

Jūratė Šemetaitė, LNKC Etninės kultūros skyriaus vedėja

18.30-19.30 Diskusija ,,Folkloro pažinimo, sklaidos, perdavimo būdai XXI amžiaus vaikams ir jaunimui“

Veda: Vida Šatkauskienė, LNKC direktoriaus pavaduotoja, Jūratė Šemetaitė, LNKC Etninės kultūros skyriaus vedėja

19.30-20.00 Vakarienė


Spalio 12  d. (penktadienis)

9.00-9.30 Pusryčiai

9.30-12.00

Seminaro dalyvių darbas grupėse:

Dainuojamojo folkloro kūrybinės dirbtuvės

Veda: Loreta Stoliarovienė, LNKC folkloro kolektyvų ekspertė konsultantė, Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė

Sakytinės tautosakos kūrybinės dirbtuvės

Veda:Vida Šatkauskienė, LNKC direktoriaus pavaduotoja

Tradicinės instrumentinės muzikos kūrybinės dirbtuvės (kapelinis grojimas, smuikas, cimbolai, pučiamieji, dumpliniai instrumentai)

Veda: Alvydas Vozgirdas, LNKC vaikų folkloro kolektyvų ekspertas konsultantas, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Kuršiukai“ vadovas

Ingrida Žmijauskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Alkiukai“ vadovė

Dainora Petrikienė, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Alksnioka“ vadovė

12.00-13.00 Apibendrinimas, pažymėjimų įteikimas


Rengėjai:

Lietuvos nacionalinis kultūros centras

Telšių rajono savivaldybės kultūros centras

Rėmėjai:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Lietuvos kultūros taryba

Telšių rajono savivaldybė