Dainų diena 2018
Naujienos
V. Valiušio keramikos muziejuje vyks tarptautinis tradicinės keramikos simpoziumas „Glazūruotoji liaudies keramika“
2020-07-31

 

Rugpjūčio 17–23 d. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose, Utenos rajone, vyks tarptautinis tradicinės keramikos simpoziumas. Jau šeštą kartą rengiamo simpoziumo tema – glazūruotoji liaudies keramika. Renginys šiemet suburs tradicinės keramikos meistrus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos.

Pirmasis tarptautinis keramikos simpoziumas Leliūnuose surengtas 2015 m., pradėjus bendradarbiauti su Baltarusijos Mogiliovo srities kultūros centru, ir buvo skirtas pristatyti V. Valiušio keramikos muziejų, lietuvių naudojamas technologijas baltarusių meistrams bei kultūros specialistams. Nuo 2016 m. simpoziumai tapo teminiai, o dalyvaujančių šalių geografija ėmė plėstis. Per penkerius metus renginiuose lankėsi meistrai iš Armėnijos, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Japonijos, Latvijos, Ukrainos, Uzbekijos, Vengrijos ir Lietuvos.

Simpoziumų dalyviai – liaudies puodininkystės tradicijas puoselėjantys meistrai. Didžioji dalis jų – patyrę puodžiai, garsių keramikos mokyklų atstovai, gyvos tradicijos perėmėjai, gebantys pademonstruoti savo gimtosios šalies keramikos formas bei technologijas, praturtinti kitus simpoziumo dalyvius žiniomis ir įgūdžiais.

Simpoziumą organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

PROGRAMA