Pagrindinė svetainė

Barboros Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius
Tel.: +370 5 261 1190, 261 2540
Faks. +370 5 261 2607
El. p. lnkc@lnkc.lt

Visa Lietuva šoka 2023

 2023 m. akcijos „Visa Lietuva šoka“ dalyviai ir renginiai 

Aštuntus metus skaičiuojanti etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“, kasmet rudenį suburianti tūkstančius tradicinio šokio mėgėjų, šiemet vėl visus kviečia bendrai vakaronei. Liaudies šokių mokantis ir juos šokti drauge kviečiantis renginys suteiks daug smagių emocijų, judėjimo džiaugsmo, kartu progą pabendrauti, pažinti tautos kultūrą, tradicijas.

Rugsėjo 15 d. atviros šokių šventės suksis šalies miestų ir miestelių aikštėse, kiemuose ir kitose visuomenei atvirose erdvėse. Sostinės gyventojus ir miesto svečius akcija pakvies į Vinco Kudirkos aikštę – renginys tradiciškai įsilies į Tautų mugę. Atėjusieji bus kviečiami šokti visų Lietuvos regionų – aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos – šokių.

Nuo 2015 m. rengiama akcija „Visa Lietuva šoka“ sulaukia didelio visuomenės dėmesio. Prie idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų iš bemaž visų Lietuvos savivaldybių, taip pat užsienio lietuviai iš Jungtinės Karalystės, Velso, Vokietijos, Norvegijos, dalyvauja ir lopšelių-darželių bei mokyklų ugdytiniai. Renginį organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro duomenimis, kasmet vyksta per 100 šokių švenčių, į jas kultūros ir švietimo specialistai bei tradicinio šokio entuziastai suburia apie 20 tūkst. dalyvių ir stebėtojų. Tradicinių šokių akcija paremta unikaliomis mūsų muzikinio, dainuojamojo ir šokamojo folkloro tradicijomis, atsiskleidžiančiomis ir Lietuvos dainų šventėje.

 

Akcijos „Visa Lietuva šoka 2023“ naujų siūlomų regionų šokių vaizdo ir garso (mp3 failai) įrašai LNKC mediatekoje.