Pagrindinė svetainė

Barboros Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius
Tel.: +370 5 261 1190, 261 2540
Faks. +370 5 261 2607
El. p. lnkc@lnkc.lt

Naujienos
Vilniuje į Generalinę asamblėją rinkosi svarbiausi Europos chorinės muzikos organizacijų vadovai
2023-11-20

 

Vilniuje šį savaitgalį vyko Europos chorų asociacijos Generalinė asamblėja. Svarbiausių Europos chorinės muzikos asociacijų, federacijų ir sąjungų vadovai dvi dienas diskutavo apie Europos chorinės kultūros politiką, klausėsi Lietuvos chorų koncertų ir plačiau susipažino su Dainų šventės tradicija.

Europos chorų asociacija – didžiausia ir įtakingiausia žemyno chorinė struktūra, kuriai priklauso daugiau kaip 60 organizacijų iš 41 valstybės. Asociacija rūpinasi chorines muzikos politika, sklaida ir raida Europoje, inicijuoja ir koordinuoja tarptautinius bendradarbiavimo projektus, atstovauja chorinę muziką Europos parlamente. Asociacijos Generalinė asamblėja kasmet vyksta vis kitame Europos mieste, kuriam suteikiama proga ne tik priimti svečius, bet ir pristatyti savo kultūrą. Darbinius renginio posėdžius praturtino Lietuvos chorų muzika – Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika" ir merginų choro „Liepaitės" koncertai, chorų „Artyn", „Ave Vita", „Ugnelė" ir „Sonoros" pasirodymai Vilniaus oro uoste.

„Mums yra didžiulis pasiekimas Vilniuje priimti Generalinę asamblėją, – sakė renginį koordinavusio Lietuvos nacionalinio kultūros centro Regionų kultūros skyriaus vedėja Ieva Krivickaitė. – Europos chorų asociacija turi labai aiškius tikslus ir kelia aukštus reikalavimus partneriams, tad tai, kad nuo praeitų metų kasmet Lietuvoje turime po renginį, organizuojamą bendradarbiaujant su šia asociacija, daug pasako apie mūsų nueitą kelią."

Praeitais metais Vilniuje buvo surengtas asociacijos vaikų chorų festivalis „Europa Cantat Junior", šiemet – Generalinė asamblėja, o kitąmet svečiai kviečiami į Dainų šventės pažintinę programą, skirtą tarptautinei profesionalų auditorijai.

Lietuvos dalyvavimas Europos chorų asociacijos veikloje aktyvus ir dėl to, kad mūsų šalis pirmą kartą turi po atstovą tiek asociacijos taryboje, tiek jaunimo komitete. „Darbas su Europos chorinės muzikos raidą formuojančiais kolegomis yra ne tik įkvepiantis, bet ir strategiškai svarbus, – pasakojo Europos chorų asociacijos tarybos narė Silvija Pročkytė. – Būdama taryboje turiu galimybę ne tik kelti Lietuvai svarbius klausimus, bet ir siūlyti geriausiai jiems tinkančius sprendimus. Pastarieji keleri metai ryškiai įrašė Lietuvos vardą kolegų iš Europos sąmonėje – yra išaugęs susidomėjimas ne tik mūsų Dainų švente, bet ir kompozitoriais, kolektyvais, festivaliais."

Generalinėje asamblėjoje Vilniuje dalyvavo 120 profesionalų iš 26 Europos valstybių.