LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Dainų šventės žygis aplankė jau aštuntąjį miestą
2024-04-08

 

Šiemet šimtmetį mininčiai Dainų šventei skirtas žygis keliauja per Lietuvos miestus, siekdamas šventės laukimo nuotaika užkrėsti visą Lietuvą. Savaitgalį Dainų šventės žygis svečiavosi Nemenčinėje ir subūrė ne tik gausią vietos bendruomenę, bet ir aplinkinius dainų švenčių tradicijų puoselėtojus.

Balandžio 7 d. Nemenčinės miško estradoje pasirodė kolektyvai iš Vilniaus krašto, Švenčionių, Molėtų ir Nemenčinės. Renginyje dalyvavę chorai, šokių ir folkloro kolektyvai atliko Dainų šventės jungtiniams koncertams ruošiamas programas. Renginį vedė aktorius Giedrius Arbačiauskas.

„Šimtas metų bene gražiausiai Lietuvos šventei. Šventei, suvienijusiai skirtingas kartas, skirtingus regionus, Lietuvoje gyvenančius žmones ir pasaulio lietuvius. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mes kuriame puikią, nuostabią, mūsų mylimą Lietuvą būtent tokiomis kultūrinėmis šventėmis, kuriose vietos yra visiems – tiek čia gyvenančioms tautinėms mažumoms, tiek tautinei daugumai“, – sveikindamas Dainų šventės žygio dalyvius sakė Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič.

Dainų šventės žygis per Lietuvą kviečia žmones ne tik dalyvauti renginiuose, bet ir veikti gamtos labui: Vilniaus rajono mokyklų moksleiviai šiam renginiui pagamino net 750 inkilų, kurie savo vietas atras apylinkių parkuose, miškuose ir giriose, o žygio simboliu tapęs dainuojantis inkilas jau plungiškių rankose – ten žygis vyks balandžio 12 d. 

Dainų šventės žygio tikslas – papasakoti, kaip augo, kito ir vystėsi ši šimtą metų tautą telkianti tradicija, pristatyti šalies miestų ir miestelių indėlį į šventės istoriją ir pakviesti atvykti į birželio 29 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksiančią Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“.