LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Muzikos salė pristato kultūros vyksmą regionuose: unikalūs meniniai projektai ir Dainų šventės jungtys
2025-02-17

 

Šiemet Knygų mugės Muzikos salė žada ypatingą patirtį – Lietuvos kultūros centrų alėja taps gyvu tiltu tarp regionų ir lankytojų. Net septyniolika kultūros centrų atskleis unikalias savo krašto kultūros istorijas, kvies susipažinti su regionuose vykstančiais muzikos, šokio, teatro festivaliais, koncertais.

Muzikos salėje įsikūrusioje Kultūros centrų alėjoje vyks susitikimai, renginių, leidinių pristatymai bei edukacinės veiklos. Pokalbių scenoje diskutuos kultūros įstaigų ir visuomenės atstovai, projektų rengėjai, atlikėjai.

Kultūros centrų alėjos organizatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras – lankytojus pasitiks intriguojančiomis naujienomis: ką tik dienos šviesą išvydusiu 2024-aisiais šimtmetį minėjusios Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ nuotraukų albumu bei istorinį įvykį įprasminusiu dokumentiniu filmu „Šventė“, kurio ištraukos bus rodomos stende įrengtuose ekranuose.

Kauno kultūros centras supažindins su unikaliu projektu ,,Sutartinai“, atskleidžiančiu baltiškosios kultūros ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos sintezę. Kazlų Rūdos kultūros centras pristatys festivalį „Miškas žmogui – žmogus miškui“ ir tarptautinį Rimvydo Žigaičio menų festivalį. Stendo svečiai – gamtininkas Selemonas Paltanavičius ir M. K. Čiurlionio proanūkis prof. Rokas Zubovas.

Panevėžio krašto stende spindės vario dūdos – lankytojai turės galimybę paliesti muzikos instrumentus ir suplanuoti kelionę į ryškiausius Panevėžio regione vykstančius renginius. Tytuvėnų kultūros centras mugės svečiams siūlys dalyvauti loterijoje, kurios metu bus galima laimėti kvietimus į vasaros sezono renginius. Kelmės kultūros centras pristatys akmentašystės tradiciją, o Užvenčio kultūros centras – Kopūstienės virimo festivalį.

Vasario 27 d. 14.30 Muzikos salės Koncertų scenoje pasirodymą surengs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Brass LT“ ir Tomas Hutchinsonas (Didžioji Britanija).

Vasario 27 d. 16 val. Kino salėje į diskusiją „Kultūros centrai Lietuvos regionuose: kaip tapti matomiems?“ rinksis Lietuvos savivaldybių kultūros ir švietimo skyrių, kultūros centrų vadovai.

Regionų kultūros centrai – tai ne tik vietos bendruomenės susibūrimo vietos, bet ir svarbūs kultūros židiniai, saugantys tradicijas, organizuojantys įvairius renginius. Būtent čia, intensyviai repetuojant ir koncertuojant, ruošiamasi ir Lietuvos dainų šventėms. Per metus Lietuvoje surengiama per 50 tūkst. įvairius meno žanrus jungiančių renginių. Lietuvos nacionalinis kultūros centras kiekvienais metais sudaro kultūros renginių sąrašą, leidžiantį sužinoti apie Lietuvoje organizuojamus mėgėjų meno kultūros renginius, informuojantį, kur ir kaip skirtinguose regionuose galima įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Tačiau ar renginiai sulaukia pakankamai dėmesio? Kaip pritraukti daugiau lankytojų, išplėsti auditoriją ir padidinti savo renginių žinomumą? Kokie skaitmeniniai įrankiai ir komunikacijos kanalai padeda pasiekti platesnę auditoriją? Kaip stiprinti bendradarbiavimą su vietos žiniasklaida, verslu ir bendruomenėmis?

Vasario 28 d. 14 val. Muzikos salės Pokalbių scenoje vyks diskusija „Daina, kuri nenutyla (?)“, skirta Lietuvių liaudies dainų metams paminėti. Nepaneigsi – iš amžių gelmių mus pasiekusi liaudies daina skamba. Daug jos girdime ar mažai, ar patys dainuojame – kiekvienas jaučiame ir elgiamės savaip. Nuo ko priklauso dainos gyvastis, kai ji peržengia gimtųjų namų slenkstį ir atsiduria šiuolaikinės kultūros platybėse? Kaip ją suvokiame ir kiek ji mums tebėra iškalbinga ir jaudinanti? Ir vis perklausiame – ar nenutils?

Dalyvauja rašytojas, vertėjas Vladas Braziūnas, kompozitorė, atlikėja, etnologijos doktorantė Eglė Gelažiūtė-Pranevičienė (Tamsaulė) ir muzikologė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovė Vida Šatkauskienė.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rengiama 25-oji Vilniaus knygų mugė vyks vasario 27–kovo 2 d.