LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Visa Lietuva šoka 2020

 

Akcija „Visa Lietuva šoka 2020“ 

Džiaugdamiesi beveik sugrįžusiu į savo vėžes gyvenimu ir galimybe laisvai išeiti į viešąsias erdves, skelbiame, jog smagi ir turininga akcija „Visa Lietuva šoka“ šį rudenį vyks rugsėjo 18 d. Jau šeštą kartą rengdami šią lietuvišką tradicinį šokį populiarinančią akciją, jos prasmingumu neabejojame.

Akcijos „Visa Lietuva šoka" renginių vietos

Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomu scenose, bet kiekvienam prieinamu, išbandytu, pamėgtu. Folkloro, tautinių šokių ir kitus kolektyvus, šokių klubų narius, visus mokančius ir mėgstančius lietuvišką šokį kviestume būti karštais šios akcijos dalyviais – ir patiems be jokių išlygų joje dalyvauti, ir pakviesti, paraginti savo bičiulius, šeimas, gimines, o akcijos metu mokyti ir šokdinti visus šokio smagumo dar nepatyrusius žiūrovus, praeivius ar kitus renginio akiratyje atsidūrusius, nuo mažo iki senolio, nuo ūkininko, verslininko iki politiko...

Kultūros įstaigų darbuotojai turbūt sugalvojo ar dar sugalvos argumentų ir būdų, kaip į renginį privilioti kuo daugiau dalyvių – pasikvies akcijai pritariančių žymių savo krašto žmonių – kultūros ir meno, politikos, verslo atstovų, taip pat psichologų, gydytojų, paaiškinančių visapusišką šokio naudą psichinei ir fizinei sveikatai (tikrai verta priminti jo teikiamą savirealizacijos, bendravimo džiaugsmą, visų kūno raumenų išjudinimą ir t.t. ir t.p.), jaunimo autoritetų, šiuolaikinės muzikos atlikėjų, pasirengusių interpretuoti liaudies šokius ir pan. Neišleiskime iš akių jaunimo!

 

 

Tad kreipiamės į kultūros centrų, kitų kultūros ir švietimo įstaigų vadovus, folkloro ansamblių, tautinių šokių kolektyvų vadovus – tarp jų ir užsienio lietuvių, etninės kultūros, šokio specialistus, visus neabejingus šiai tradicijai ir etninei kultūrai apskritai – įsisukime viename, bendrame, visus susiejančiame lietuviško šokio sūkuryje, tarsi vieni kitus ir savo tėviškę laikydami už rankų visoje Lietuvoje, gražiausiose miestų, miestelių, gyvenviečių aikštėse.

Akcijos metu rekomenduojama šokti tradicinius lietuviškus šokius ir ypatingą dėmesį skirti savo krašto choreografiniam folklorui. Į šokių programą reikėtų įtraukti ir choreografinio folkloro specialistų parinktus etnografiniams regionams būdingus šokius ar šokamus ratelius bei 2020-ais metais bendrą visai Lietuvai šokį „Krakoviaką“. Naujų siūlomų regionų šokių garso ir vaizdo pavyzdžius rasite LNKC mediatekoje.

Ieškoti galima ir „YouTube“ svetainės paieškos laukelyje įvedus raktinius žodžius „Visa Lietuva šoka“.

Akcijos „Visa Lietuva šoka 2020“ naujų siūlomų regionų šokių  vaizdo įrašai (grojaraštis) LNKC mediatekoje


 

Daugiau informacijos:  Audronė Vakarinienė, tel.: (8 5) 212 0570, el.p. folkloras@lnkc.lt