LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Kauno dainų ir šokių šventė „Čia suteka upės“ suskambės „Žalgirio“ arenoje
2022-06-03

 

„Čia suteka upės“: 54 chorai, 26 šokių kolektyvai ir ansambliai, gausios atlikėjų gretos ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – gražia tradicija tapusi Dainų šventė birželio 4 d. suskambės Kaune. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas renginys kelis tūkstančius dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos suburs „Žalgirio“ arenoje. Tiesioginę renginio transliaciją visai Lietuvai ir pasauliui šeštadienio vakarą bus galima stebėti internetu.

Šiemet koncertas iš Dainų slėnio persikelia į „Žalgirio“ areną, kurioje žiūrovų lauks ne tik kokybiškas garsas ir vaizdo kokybė, bet ir unikalios šviesos instaliacijos. Pagrindinis ir svarbiausias veikėjas išliks toks pat – daina.

„Muzika priverčia tūkstančius kvėpuoti, galvoti ir dainuoti vienu ritmu, suvienija, įkvepia ir kuria bendrumo dvasią. Tai ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kuris skaldosi, griūva ir nė vienas negali būti tikras dėl rytojaus. Prasmingai – „Čia suteka upės“ – pavadinta šventė, kurios tema užkoduota ir pagrindinėje dainoje „Čia mano namai“, bylojančioje apie grįžimą į savo ištakas, bendrystę, į dainų lopšį Kauną”, – sakė šventės meno vadovė Danguolė Beinarytė.

Šių metų šventės pavadinimas susisieja ir su Kauno, įsikūrusio upių sankirtoje, atvaizdu. Į miestą, kuris didžiuojasi Europos kultūros sostinės titulu, suteka ne tik visos Lietuvos, bet ir pasaulio kultūros.

„Dainų ir šokių šventė – ilgaamžė tradicija. Ji dar tarpukariu prasidėjo Kaune, todėl kaskart smagu ją pasveikinti čia – namuose. Kviečiu kauniečius ir miesto svečius puikiai praleisti savaitgalį, mėgaujantis ir didžiuojantis savo giliomis tradicijomis bei turtinga kultūra“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Scenoje pasirodys atlikėjai iš skirtingų Lietuvos kampelių: Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Šiaulių, Marijampolės, Pasvalio, Palangos, Klaipėdos, Vievio ir Birštono. Pagrindiniu šventės akcentu taps kaimų, miestų, tarmių, senųjų dainų, šokių ir kitų tradicijų harmoningas derinys.

Solinius pasirodymus su chorais ir muzikantais dovanos Egidijus Bavikinas, Gabrielė Bukinė, Neringa Nekrašiūtė, Artūro Anusausko ritmo grupė, Rimvydas Mitkus, Sauliaus Petreikio trio, Vitalija Narušienė, svečias iš Ukrainos Demjan Šyjan ir šokėja Stefanija Nosovaitė.

Šventės metu skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai.

Drauge pasirodys įvairūs liaudiškų šokių ansambliai ir profesionalių muzikantų kolektyvai. Renginyje skambės per 30 kūrinių – lietuvių liaudies dainos, Lietuvos kompozitorių klasikiniai ir naujausi kūriniai.

Tiesioginę šventės transliaciją kviečiame stebėti internetu: bit.ly/dainu-svente

Kauno kultūros centro informacija

 Nuotraukų autorius Robertas Misiukonis