LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Konkursas „Tramtatulis“ kvies išgirsti jaunuosius liaudies kūrybos atlikėjus
2023-04-24

 

Dainuojantys, grojantys, gimtąja tarme pasakojantys vaikai iš Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenių šį savaitgalį rinksis Kaune – čia vyks vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas. Net 220 jaunųjų konkurso dalyvių džiugins gyvai atliekamomis lietuvių liaudies dainomis, tradicine instrumentine muzika, nuo mažumės girdėtomis sakmėmis ir pasakomis.

Gimtosios kultūros tradicijoms neabejingus vaikus ir jaunuolius vienijančio konkurso atrankos savivaldybėse ir regionuose vyko vasario ir kovo mėnesiais. Jose dalyvavo per septyni šimtai Lietuvos vaikų ir moksleivių. Pirmą kartą pristatydami vaizdinę medžiagą konkurse dalyvavo ir užsienio lietuvių bendruomenių atstovai iš Lenkijos, Liuksemburgo, Norvegijos, Jungtinės karalystės. Geriausiai pasirodžiusieji atrinkti į finalinį ratą.

Balandžio 29 ir 30 d. nuo 10 val. Kauno arkivyskupijos Konferencijų salėje dėl geriausiųjų vardų varžysis per du šimtus pasakojančių, pavieniui ir grupėmis dainuojančių, tradiciniais styginiais, pučiamaisiais, dumpliniais instrumentais grojančių vaikų: 45 pasakotojai, 90 dainininkų, 85 muzikantai. Jauniausiam dalyviui – treji, vyriausiam – 18 metų.

„Ypač džiugina tai, kad buvę konkurso dalyviai tolesnį savo gyvenimą sieja su folkloru, perima mokytojų, folkloro kolektyvų vadovų patirtį, ruošia savo vaikus bei mokinius ir taip grįžta į savitą „Tramtatulio“ bendruomenę ir ją augina“, – sako konkurso koordinatorė Jūratė Šemetaitė.

Jau dešimtą kartą rengiamas konkursas kviečia jaunąją kartą pažinti turtingą ir turtinantį kultūros paveldą, domėtis ir saugoti savo krašto liaudies kūrybos savitumą, moko folkloro atlikimo – grojimo, dainavimo, pasakojimo – ypatumų, skatina atrasti save kaip asmenį, kūrėją, atlikėją tradicinių vertybių ir šiuolaikinio pasaulio dermėje. Šiemet konkursas skiriamas Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės – 700 metų sukakčiai paminėti.

Konkursą organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su miestų, rajonų savivaldybių kultūros ir švietimo skyriais bei kultūros centrais, nacionalinį ratą – su Kauno tautinės kultūros centru. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.