LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Vilniuje dėl geriausiųjų vardo varžysis Lietuvos suaugusiųjų chorai
2023-05-05

 

Vienas didžiausių ir laukiamiausių chorinės muzikos renginių jau šį šeštadienį į sostinę sukvies net dvidešimt stipriausių šalies chorų – Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finalas.

Po šešerių metų pertraukos grįžęs konkursas – svarbiausias chorinis renginys, puoselėjantis Dainų šventės tradiciją. Pavasarį vykusiuose regioniniuose konkurso turuose dalyvavo per šimtą Lietuvos chorų. Komisijos ir organizatorių sprendimu, į finalinį turą atrinkti didžiausią balų skaičių savo balso grupių kategorijose surinkę kolektyvai: keturiolika mišrių ir šeši moterų ir vyrų chorai, vienijantys arti 800 dainininkų.

Gegužės 6 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje dėl geriausiųjų vardo varžysis mišrūs chorai „Jaunystė“, „Neris“, „Vivere Cantus“, „Kamertonas“ iš Kauno, „Canticum novum“ iš Pasvalio, „Kristale“ iš Kretingos, „Lituanica“ iš Šakių, „Cantare“ iš Klaipėdos, „Bel Canto“, „Adoramus“, „Ave vita“, „Gaudeamus“, „ARTyn“, „Langas“ iš Vilniaus, vyrų choras „Perkūnas“ iš Kauno, Vilniaus „Ąžuolų klubo“ vyrų choras, „Ąžuoliuko“ jaunuolių choras ir moterų chorai „Liepos“, „Viva“, „Virgo“ iš Vilniaus. Renginio pradžia 11 val. Rezultatų paskelbimas 21 val.

Kolektyvai atliks 15 min. trukmės programas, kuriose skambės Lietuvos ir užsienio kompozitorių chorinės muzikos kūriniai bei dainos iš 2024 m. šimto metų sukaktį minėsiančios Dainų šventės. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti prizais ir piniginėmis premijomis.

Chorus vertins tarptautinė komisija: dirigentas, Frankfurto Goethe‘s universiteto profesorius Janas Schumacheris (Vokietija), Balstogės medicinos universiteto choro vadovė, dirigentė doc. Anna Moniuszko (Lenkija), Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas, dirigentas Modestas Barkauskas, kompozitorė, pedagogė Zita Bružaitė, komisijos pirmininkas kompozitorius, choro „Jauna muzika“ meno vadovas, dirigentas Vaclovas Augustinas.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuo 2002 m. rengiamu konkursu siekiama puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, skatinti chorus tobulėti, propaguoti lietuvių kompozitorių autorinę kūrybą. Tai vienintelis Lietuvoje konkursas, apimantis absoliučiai visus šalies mėgėjų chorus.

Prioritetinis renginys – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas – vienas svarbiausių žingsnių rengiantis 2024 m. Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, suvienysiančiai tūkstančius dalyvių iš Lietuvos ir lietuvius iš viso pasaulio.

KONKURSO PROGRAMA