Dainų diena 2018
"Aukso vainiko" laureatai

2014 metų respublikinės konkursinės 
 liaudies meno parodos 
 AUKSO VAINIKAS 
 laureatai
      

 

2015 m. sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, Lietuvos nacionaliniame muziejuje vyko iškilminga jubiliejinio "Aukso vainiko" konkurso laureatų apdovanojimo ceremonija.

 

Geriausiais metų meistrais paskelbti ir juvelyrės Mildos Gutauskienės kurtais aukso vainikais
apdovanoti šie meistrai : 


Skulptorius Kazimieras Martinaitis (Garliava, Kauno r.)

 

 

 

Tradicinių amatų meistrai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai (Mažeikiai) 

 


Kryždirbys Antanas Vaškys (Plokštinė, Plungės r.)

 

 

II vieta už vaizduojamosios liaudies dailės kūrinius skirta Zenonui Skinskiui iš Vilkaviškio, III vieta - Vytui Jaugėlai iš Gintališkės (Plungės r.).


II vieta taikomosios dailės srityje atiteko Virgilijai Silvestrai Šufinskienei iš Kuršėnų (Šiaulių r.), III vieta – Sauliui Čėsnai iš Sangrūdos (Kalvarijos sav.).


II vietą už kryždirbystę pelnė Antanas Česnulis iš Nausodės (Druskininkų sav.), III vietą – Raimondas Blažaitis iš Alvito (Vilkaviškio r.).

 

Regioninių turų laimėtojai


ALYTAUS APSKRITIS

 

I vieta

Saulius Lampickas (skulptūra), Alytus

Lina Valutkevičienė (margučiai), Alytaus r.

Artūras Zienka (kryždirbystė), Alytus

 

II vieta

Daiva Baliukevičienė (skulptūra), Alytus

Lina Živatkauskaitė-Žaliauskienė (sodai), Lazdijų r.

Petras Pranckevičius (kryždirbystė), Alytus

 

III vieta

Diana Lukošiūnaitė (karpiniai), Druskininkai

Laima Saviščevienė (sodai), Druskininkai

 

KAUNO APSKRITIS

 

I vieta

Kazimieras Martinaitis (skulptūra), Kauno r.

Edmundas Akulauskas (medžio dirbiniai: rankšluostinės), Kaunas

Kazimieras Martinaitis (kryždirbystė), Kauno r.

 

II vieta

Rimantė Butkuvė (skulptūra), Birštonas

Rasa Jazerskienė (skrynios), Kaunas

 

III vieta

Dalia Žalimienė (tapyba), Kaunas

Rita Juodvalkytė (margučiai), Kaunas

 

KLAIPĖDOS APSKRITIS

 

I vieta

Vytautas Rauktys (medžio dirbiniai: sietynai), Šilutė

Teresė Žulkienė (lovatiesės), Palanga

 

II vieta

Rūta Čiuželienė (popieriaus karpiniai), Šilutė

Adolfas Viluckis (kaukės), Kretinga

 

III vieta

Danutė Pučkorienė (grafika), Kretingos r.

Irena Kvedarienė (grafika), Palanga

Tadas Šorys (juvelyrika), Kretinga

 

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

 

I vieta

Zenonas Skinkys (skulptūra), Vilkaviškis

Saulius Čėsna (medžio dirbiniai: verpstės), Kalvarija

Raimondas Blažaitis (kryždirbystė), Vilkaviškio r.

 

II vieta

Eduardas Končius (tapyba), Marijampolė

Mikas Varakinas (medžio drožyba), Kazlų Rūda

Saulius Čėsna (kryždirbystė), Kalvarija

 

III vieta

Arūnas Šniaukšta (tapyba), Kudirkos Naumiestis

Eglė Kurcikevičienė (keramika), Šakių r.

Mikas Varakinas (kryždirbystė), Kazlų Rūda

 

PANEVĖŽIO APSKRITIS

 

I vieta

Vytautas Jackūnas (skulptūra), Pasvalys

Irena Vapšienė (pinti dirbiniai), Kupiškis

 

II vieta

Juozas Čepulis (skulptūra), Rokiškis

Vida Bilinkevičienė (audiniai), Anykščiai

 

III vieta

Virginija Jurevičienė (popieriaus karpiniai), Kupiškis

Gvidas Vilys (juostos), Panevėžys

 

ŠIAULIŲ APSKRITIS

 

I vieta

Viktoras Žilinskas (tapyba), Šiauliai

Virgilija Silvestra Šufinskienė (keramika), Kuršėnai

 

II vieta

Jonas Bražiūnas (skulptūra), Šiauliai

Edita Dapšienė (juostos), Šiauliai

 

III vieta

Valdas Bandza (skulptūra), Kelmė

Regina Vaišnorienė (audiniai), Šiauliai

Irena Gaidamavičienė (tekstilė), Šiauliai

Dalius Ūdrakis (medžio drožyba), Žagarė

 

TAURAGĖS APSKRITIS

 

I vieta

Alfonsas Maulius (skulptūra), Šilalė

Jadvyga Urbutienė (margučiai), Tauragė

Alvydas Pocius (kryždirbystė), Šilalės r.

 

II vieta

Laimutė Ašmonaitienė (grafika), Jurbarkas

Milana Jaceničienė (audiniai), Tauragė

 

III vieta

Ona Paulauskienė (skulptūra), Tauragė

Angelė Grabauskienė (tapyba), Jurbarkas

Zenonas Radvilas (juvelyrika), Tauragė

Onutė Jasaitienė (margučiai), Jurbarkas

 

TELŠIŲ APSKRITIS

 

I vieta

Vytas Jaugėla (skulptūra), Plungės r.

Vytautas Ramanauskas ir Raimonda Ramanauskienė (tošies dirbiniai), Mažeikiai

Antanas Vaškys (kryždirbystė), Plungės r.

 

II vieta

Olė Stankuvienė (popieriaus karpiniai), Plungė

Rasa Vozbinienė (mezgimas), Šiauliai

Rimantas Laima (kryždirbystė), Plungės r.

 

III vieta

Morta Mikašauskienė (tapyba), Plungė

Vilma Rečkauskienė (mezgimas), Plungės r.

Vytas Jaugėla (kryždirbystė), Plungės r.

 

UTENOS APSKRITIS

 

I vieta

Genovaitė Adiklienė (tapyba), Utena

Adelė Tumėnienė (audimas: lovatiesės), Zarasai

 

II vieta

Žydronė Mameniškienė (grafika), Utenos r.

Rimantas Jonas Semėnas (skulptūra), Utenos r.

Albina Bugienė (audiniai), Ignalina

 

III vieta

Anelė Araminienė (skulptūra), Utenos r.

Danguolė Bukėnaitė (tekstilė), Ignalina

 

VILNIAUS APSKRITIS

 

I vieta

Julijanas Gridziuška (skulptūra), Širvintų r.

Juozas Kavaliauskas (kalvystė), Druskininkai

Antanas Česnulis (kryždirbystė), Druskininkai

 

II vieta

Klaidas Navickas (popieriaus karpiniai), Vilnius

Matilda Jucienė (pintinės juostos), Vilnius

Danutė Norvaišienė (sodai), Vilnius

Pranas Petronis (kryždirbystė), Vilnius

 

III vieta

Roma Gudaitienė (popieriaus karpiniai), Vilnius

Romaldas Skorupskas (tapyba), Elektrėnai

Ona Vodeikienė (margučiai), Elektrėnai

Povilas Malinauskas (kryždirbystė), Širvintos