LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Choreografijos kolektyvai - Aukso paukštė 2022

Nominacija „Geriausia liaudiškų šokių studija ir vadovas"

Laureatas

Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“.
Meno vadovė Jolanta Tendienė, vadovai Ramunė Zelbienė, Olga Gross, Danguolė Dapšytė, Eglė Vitkauskienė, Marius Naruta

Vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studiją „Kauškutis“ 1988 m. įkūrė mokytoja-ekspertė Jolanta Tendienė. Šiuo metu kolektyvas vienija per du šimtus 5–18 m. amžiaus Mažeikių rajono choreografijos mokyklos mokinių.

Kasmet kovo 11-ąją kolektyvas mažeikiškiams dovanoja vis naujas temines choreografines programas, kuriose šokių raštais susipina tautos išmintis ir istorinė atmintis. Kūrybos skrynioje jų jau trisdešimt penkios. Trys iš jų nufilmuotos LRT televizijos, o iš jų pavadinimų, kaip iš delionės gabaliukų, šokėjai sudėliojo „Kauškučio“ paveikslą: „Pakylėti saulės šviesos, drąsinami vadovų kūrybinės išmonės ir globojami tėvų meilės „su vyturiu kilome“, „lino keliu“ ėjome, „bangų nešami“ „sukome savo ratą“, supratę, kad „esame pasaulio dalis“, džiaugėmės, kad „mūsų medyje paukščiai čiulbėjo“, ne kartą grįžome į „vaikystės kiemą“, kol kūrybinių metų tėkmėje „gimtosios žemės atsirėmę“ kiekvienas supratome, kad „einame savo keliu“.

„Kauškutis“ – Lietuvos dainų švenčių, įvairių šalies ir tarptautinių konkursų dalyvis ir laureatas. Kolektyvas lietuvišką šokį pristatė įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Baltijos šalyse, Lenkijoje, Baltarusijoje, Bulgarijoje, Makedonijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Kipre, Turkijoje, Kanadoje, Graikijoje, Serbijoje.

2010 m. už aktyvią veiklą, aukšto meninio lygio choreografiją, sėkmingą dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose ir festivaliuose pelnytas prizines vietas „Kauškutis“ apdovanotas „Aukso paukšte“. Kolektyvas – 2016 m., 2019 m., 2022 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“ laureatas.  

„Kauškučio“ iniciatyva kas ketveri metai Mažeikiuose rengiamas tarptautinis festivalis „Sukauškiekem, sutrepsiekem“, į kurį kviečiami šokėjai, muzikantai, dainininkai iš įvairių pasaulio šalių. Festivalyje jau svečiavosi kolektyvai iš Gruzijos, Armėnijos, Lenkijos, Izraelio, Italijos, Turkijos, Latvijos, Estijos.

Mėgstami ir laukiami kasmet gruodį „Kauškučio“ rengiami draugų susitikimai-koncertai. Tai puiki proga mažeikiškiams pažinti skirtingų šalies regionų kolektyvus, jų šokių specifiką, pasimokyti vieniems iš kitų.

2022 m. birželio 1 d. liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ iniciatyva Mažeikiuose surengtas pirmasis moksleivių liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Vaikystės glėby“, sukvietęs per tūkstantį dalyvių iš visos Lietuvos ir Punsko (Lenkija).

 

Jolanta Tendienė (g.1961 m. Marijampolėje) – choreografijos mokytoja-ekspertė. 1979–1984 m. studijavo Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų Teatrinio meno fakulteto Choreografijos katedroje ir įgijo kultūros-švietimo darbuotojo choreografo-baletmeisterio specialybę. Nuo1983 m. vadovauja Mažeikių choreografijos mokyklai.

1994 m. už kultūrinį ir pedagoginį darbą apdovanota LR kultūros ir švietimo ministerijos choreografijos premija. 2004 m. išrinkta krašto kultūros premijos laureate,2007 m. – Metų mažeikiete. 2012 m. apdovanota Mažeikių rajono savivaldybės nominacija „Kultūros ambasadorius“. 2019 m. už ilgametę ir aktyvią veiklą, bendražmogiškų vertybių puoselėjimą, bendruomenės telkimą ir nuopelnus kultūros ir švietimo srityse suteiktas Mažeikių rajono savivaldybės Garbės piliečio vardas. 2012 m., 2016 m., 2021 m. Lietuvos moksleivių dainų švenčių, 2018 m., 2024 m. Lietuvos dainų švenčių Šokių dienos kūrybinės grupės narė, baletmeisterė.